Festool BP 18 Li 5,2 ASI Bluetooth-akku 5.2Ah
Festool BP 18 Li 5,2 ASI Bluetooth-akku 5.2Ah
143,71 €
Uudet Bluetooth-akut muodostavat tietoliikenneyhteyden järjestelmäimurin Bluetooth-moduuliin ja varmistavat, että myös akkutyökalun päällekytkennän yhteydessä järjestelmäimuri käynnistetään automaattisesti. Näin hyödyt myös Festool akkutyökaluja käyttäessäsi Festoolin koko pölynpoistojärjestelmästä.
- AIRSTREAM toiminnolla varustettu Bluetooth-litiumioniakku Festoolin kaikille 18 V:n akkutyökaluille (paitsi CXS, TXS, ETSC 125, RTSC 400, DTSC 400)
- Voimakas 5,2 Ah:n akku varmistaa erinomaisen kestävyyden ja tehon
- Moniosaaja kaikkiin tehtäviin
- Lataus nopeasti ja tehokkaasti ladattaessa toimivalla jäähdytyksellä varustetun AIRSTREAM pikalaturin SCA 8 avulla
- Akussa olevasta LED-näytöstä voit katsoa koska tahansa akun nykyisen varaustilan
- Festool-asiakkaana hyödyt kolmen vuoden korjauskustannussuojasta, joka koskee myös kuluneita varaosia. Tämä takuu kattaa työkalujen ohella myös akut ja laturit
- Bluetooth mahdollistaa CLEANTEC-järjestelmäimurin automaattisen käynnistyksen akkutyökalun päällekytkennän yhteydessä (edellyttää, että Bluetooth-moduuli on liitetty CLEANTEC-järjestelmäimurin vapaaseen kytkentäpaikkaan)
Tuotekoodi: 21143

